Yeterince İyi Bir Anne Olmak | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk Yeterince İyi Bir Anne Olmak
Yeterince İyi Bir Anne Olmak

Yeterince İyi Bir Anne Olmak

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 20 Mayıs 2020
  • 159
  • 0 Yorum

Yeterince İyi Bir Anne Olmak

     Doğduğu andan itibaren her zaman, her koşulda yanında olduğumuz çocuklarımızın iyi olması için yapmayacağımız bir şey yoktur. Her anne çocuğu için mükemmel bir ebeveyn olup, o düşmekten, başı sıkışmadan zorluk yaşamaması için belli bir yaşa gelene kadar çok hassas olup sıkıntı onu bulmadan engellemek isteriz.

 

 

 

 

Bir çok anne sitesinde yapılan bilgilendirmeler, araştırmalar bu konu üzerinedir. Bazen çocukluğumuzda bizim yaşadığımız sorunları o yaşamasın, güzel bir hayatı olsun istediğimizden, bazen de korkumuzdan ve mükemmel ebeveyn olmak istediğimizden yaparız. Çocuklarımız daha karşılaşmadan o sorunları ortadan kaldırmaya çalışıp, yaşadığı çocukluk evresinde onu asla negatiflik içeren bir olayla karşı karşıya bırakmayız.

 

 

Bu şekilde yetişen çocukların her daim arkasında, yanında, önünde anneleri olur adeta bir sineklik gibi onu dışardan gelebilecek her türlü olumsuzluktan korurlar. Çocuk artık genç olduğunda anneler yeteri kadar bulunamaz yanlarında ve genç yeni karşılaştığı gerçek hayat ile içindeki karşılaştığı sorunlar karşısında tecrübesiz ve bilgisiz kalarak ne yapacağını bilemez. Bunun yanı sıra, yetiştirilme sürecinde üzerine titremmiş, ne istedi ise yapılmış ve anneleri tarafından odak noktasının sadece o olduğu gösterilen çocuklar, ileride yine sorunlarla karşılaşmaktadır. Fakat bu sefer durum farklıdır.

 

 

Çocuk annesinden gördüğü mükemmeliyet ile her şeyi kendinin etrafının döndüğünü sanarak he er şeyin kendisine özel olmasını ister. Aslında çocuklarımıza gösterdiğimiz yüksek hassasiyet ve korumacı tavrımız onlar için iyilik değildir. Elbette iyi bir anne olacağız, fakat bunu dozunda yerine göre ayarlamalıyız. Onları tüm olumsuzluklardan sakınmak yerine onların anlayabileceği bir dil ile yavaş yavaş tattırmamız gerekir. Annelere rehber olması için oluşturulan anne sitesi bu konularda sizlere önderlik edebilmektedir. Onlar tekmiş gibi değil de çevresinde ki insanlarla paylaşım içinde olmasını öğreterek yetiştirmeliyiz. Çocuklarımıza mükemmel ebeveynlik yapmak isterken onları depresyonlara, narsistik kişiliklere   itmeyelim. Mükemmeliyet yerine yeterince iyi bir anne olmak onlara en büyük hediye.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle