2 sene önce
2 sene önce

Sinirli Bebek

Anne bebek ilişkisi dediğime bakmayın. Başka konuma isim bulamadım. Diyeceklerim aslında çok önemli olmamakla birlikte, oldukça ilginç bir o kadar da can acıtıcıdır 🙂

Kızımın son günler de annesi olarak uyguladığı şiddetten bahsetmek istiyorum. Evet bu bir şikayet yazısıdır. Benim dünyalar güzeli kızım, annesinin karnında sebepsizce savurduğu tekmeler yetmediği gibi, şimdi dünyada da annesi olarak beni dövmeye başladı 🙂 Evet evet gülüyorum çünkü kızım henüz 5 ay 25 günlük. 5 aylık bebeğin dövmesinden ne olur dediğiniz duyar gibi olsam da bugün attığı kafa darbesiyle burnum kırılıyordu. Resmen gözümden yaş geldi. Emzirirken sebepsizce savurduğu yumruk ve tokatları saymıyorum bile.

Eminim başına gelen vardır. Aaa dostlarım hadi söyleyin bana bir bebek annesine neden vurur? Vururken neyi anlatmak ister? Hadi oyun oynarken sevinçten vuruyor diyelim, peki emerken neden tokat atıyor hatta yumrukluyor ki beni? Sütün mü yok ki acaba demeyin lütfen çünkü var. Altında başka sebepler olmalı ki yine en mantıklısı diş ağrısı gibi geliyor bana.

Hele gaz çıkartma olaylarımız kesinlikle facia. Omzuma alıyorum kızımı, sırtını sıvarlarken pata küte indiriyor yumruklarını. Geçen gün az kaldı gözümü çıkartıyordu. Kesinlikle şaka yapmıyorum ve bir zerre abartmıyorum. Evet bunların hepsini yaklaşık 6 aylık bebek yapıyor. Sebebini araştırdım fakat bir yere varamadım. araştırmalarım sonucunda diş çıkarttığı için sinirli olabileceğini ve atak haftasında olduğu için sinirli olabileceğini söylüyorlar. Evet bizde ikisi de mevcut şuanda. 2 aydır çıkamayan iki tane alt diş ve 2 haftadır çıkamadığımız atak haftasından, yakın zaman da çıkabilmeyi umuyorum. Belki de doğrudur, diş kaşıntısından huzurluk duyup bunları yapıyor olabilir. Ama ben yine de size de sormak istiyorum. Belki başka fikirleriniz vardır, olabilir diye.

 

Yazan Filozof Anne

Paylaşın

Views
  2.225

  Anne Adının Kökeni

  1.640

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.441

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.413

  Meme Ucu Yaraları

  1.063

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  883

  Gebelikte Beslenme

  849

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz