Sağlıklı Çocuk | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk Sağlıklı Çocuk
Sağlıklı Çocuk

Sağlıklı Çocuk

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 1 Ağustos 2020
  • 177
  • 0 Yorum

Çocuğun,birinci doğum günüyle yaşamının yeni bir dönemi başlar.Bebeklik dönemini,yaklaşık olarak iki yaşından,altı yaşını bitirinceye dek süren ‘küçük çocukluk dönemi’ yada oyun dönemi izler.

Çocuğun ilk doğum günü muhakkak ki çok sevindirici bir olaydır.Gerektiği gibi de kutlanır.Bebek hızla gelişir,kilosu boyu fark edilebilecek kadar artar ve her ay ilerleme gösterir.Ana-baba bebeğin yoğun bir bakım isteyen zor günlerinin geçmiş olmasından memnun olurlar ve biraz rahat soluk alırlar.

Bazı anneler ise,çocuklarının bebeklik dönemini geçirmiş olmalarına biraz üzülürler.Bu anneler,anne-çocuk arasındaki ilk sıkı ilişki dönemini tamamen kendisine muhtaç olan küçücük varlığa gösterdiği özenli bakımı,hatırlarlar. Bebek bir yaşına basınca,büyük bir merak içindedir.Sürekli hareket halindedir.araştırma iç güdüsüyle etrafta dolaşır.Kendisine çok şey vaadeden çevreye ilk çekimser adımlarını atar.

Çocuk,bu dönemde,daha geniş ölçüde ailesine bağlı olduğu bir gelişme aşaması geçirir.Bundan ötürü,bu dönemde küçük çocuğun bakımı ve beslenmesinin yanı sıra,özellikle eğitilmesi,zihinsel-ruhsal gelişmesinde,karakterinin belirlenmesinde ve topluma uymasında çok önemli bir rol oynar.

Hiç bir çocuk,bütün hastalıklara karşı kesinlikle korunamaz.Hastalıklar daima doktor tedavisine ihtiyaç duyarlar.Ama anne için,hiç değilse hastalığın belirtileri,nedeni ve hastalık sırasında yapılması gereken ilk yardım tedbirlerinin neler olacağını bilmek çok önemlidir.

  • Paylaş!

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle