Mükemmel Anne Olmak İçin Ne Yapmalıyım? | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk Mükemmel Anne Olmak İçin Ne Yapmalıyım?
Mükemmel Anne Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Mükemmel Anne Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 19 Mayıs 2020
  • 160
  • 0 Yorum

Bebek bekleyen her anne adayının bebeğinin bakımı ile ilgili, ona yeterli olup olamayacağı ile ilgili endişeleri vardır. Acaba sütüm yetecek mi? Bebeğime yeterli olabilecek miyim? Ona iyi bakabilecek miyim? Bebeğimi mutlu edebilecek miyim? Kafasında pek çok soru vardır anne adaylarının. Aslında olması gereken bu sorularla boğuşmak yerine annenin bebeği ile geçirdiği her anın tadını çıkarmaya çalışması gerektiğidir.

Mükemmel Anne Nasıldır?

Mükemmel anneliğin belirli bir tanımı var mıdır? Bir anne mükemmel olmalı mıdır? Ya da mükemmel olup olmadığını kimler belirler?… Annenin elinden geleni yapması yeterli değil midir? Kimlere göre yeterli değildir ya da anneye kimler kendisini eksik hissettirir?… Annenin kendi anneliğini sorgulamadan önce aslında bu soruların cevaplarını bulması daha doğru olacaktır. Çünkü hiçbir anne kendisini bebeğinin bakımı ile ilgili eksik hissetmemelidir.

Kim ne derse desin, anne olduysan, bebeğini seviyorsan, bebeğin için elinden gelen her şeyi hatta bazen fazlasını bile yapıyorsan sen mükemmel annesin!

Bazen Kulakları Tıkamak Gerek!

Bebeğini emzirmek istemişsindir, şartlar elvermemiştir, bazı sebeplerden sütün azalmıştır, bebeğine mama veriyorsundur, bu seni diğer annelerden daha eksik yapmaz. Ya da çok yorgun ve uykusuz olduğun için dalgın olduğun bir zaman bebeğinin terli olduğunu fark etmemiş olabilirsin, bebeğin bu yüzden hasta olmuş olabilir. Bunun için üzülebilirsin ancak suçlu hissetmemelisin. Çünkü sen diğer taraftan bebeğinin her şeyi ile mükemmel bir şekilde ilgileniyorsun zaten. Bu yüzden kimsenin seni yargılamasına da izin verme. İnsanlara hiç bir zaman kendini beğendiremezsin. Bebeğini emzirirsin zayıf derler, kilo alır mama veriyorsun, takviye veriyorsun derler. Bazen dışarıdan gelen seslere kulaklarını tıkamalısın, göreceksin bu şekilde hayat daha güzel olacak…

 

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle