Mayıs Ayında Anne Olmak Duygusu Nasıldır?

Mayıs ayı ilkbaharın bitimi, yazın ise başlangıcına denk gelir. Bünyesinde barındırdığı sıcak ve ılımlı havaları anne olmak için çok güzel bir dönemdir.
Mayıs ayında anne olmak her bakımdan güzel ve avantajlıdır. Güneş ışınlarıyla verimli bir şekilde beslenen bebek sıcak, samimi, enerjik ve sağlıklı olur ve böyle bir bebeğe anne olmak çok büyük bir şanstır.

MAYIS AYINDA DOĞAN BEBEKLERİN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

Mayıs ayında doğan bebekler hareketli, renkli ve sıcakkanlı kişiliğe sahip olurlar. Doğdukları ayın karakteristik özeliklerine bürünen bebekler, ailesi ve çevresi için bir güneş gibidir. Sürekli pozitif ve mutlu ruh halleri ile sıcacık bir aile ortamına zemin hazırlarlar.

Mayıs ayı burçları boğa ve ikizlerdir.  Boğa burcu kişilerarası iletişim konusunda son derece güvenilirdir. Sabretmeyi sevmeyen ve ruhsal doyumu yüksek olan kişilerdir. Buna karşın ikizler burcu; ruh hali sabit olmayan fakat genellikle neşeli, kararsız ve zekidirler.  Pratik zekaları sayesinde her ortama ayak uydurabilirler.

Mayıs ayında doğan bir bebek, sıcakkanlıdır. İlgiye ve sevgiye son derece düşkündür. Bundan ötürü, bir mayıs bebeğinin annesi olmak çok güzel bir duygudur. Anne ile bebek arasında güçlü bir duygusal bağ örülür. Mayıs ayında hayata gelen bebek hayat boyu annesine düşkün bir birey olur.

MAYIS AYINDA ANNE OLAN BİREYLERİN YAPMASI GEREKENLER

Mayıs ayı sıcak bir ay olduğu için, doğum öncesi ve sonrasında bir anne için giyilecek kıyafetler bakımından kumaş kavramı oldukça önemlidir. Mayıs ayında anne olmak büyük bir şanstır ve bu şansı değerlendirmek adına seçilecek rahat ve ferah kıyafetler önemlidir.

Terletmeyen ve rahat kumaş denince genelde akla şile bezi, ipek, poplin ve keten gelir. Bunların arasında bir anne için özellikle lohusa döneminde tercih edilebilecek kumaş ipektir. İpek kumaştan yapılan pijamalar hem sizin için hem de bebeğiniz için çok güzel ve sağlıklı bir tercihtir.

 

Anne olmak ve Mayıs ayında doğan bebeklerin gelişimiyle ilgili önemli detaylar burada. Mayıs ayında anne olmak nasıl bir duygudur? Mayıs ayında anne olmak herhangi bir avantajı peşinde getirir mi? Mayıs ayında anne olmak kapsamında neler yaşanabilir? Mayıs ayında anne olmak ve doğan bebeğin özellikleri nasıl olur? Mayıs ayında anne olunca neler yapmak gerekmektedir? Gibi sorulara sizler için cevaplar hazırladık.

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

 • aycan akıncı

  28 Ağustos 2020 - 20:14

  bende mayıs ayı annesiyim 🙂

Views
  2.225

  Anne Adının Kökeni

  1.640

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.441

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.413

  Meme Ucu Yaraları

  1.063

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  884

  Gebelikte Beslenme

  849

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz