Kasım Ayında Anne Olanların Ruhsal Durumu ve Bebeklerin Karakter Özellikleri

Kasım Ayında Anne Olanların Ruhsal Durumu ve Bebeklerin Karakter Özellikleri

Kasım ayı soğuk ve kasvetli havaları ile bilinen bir ay olduğu için anne olmak isteyen adaylar genellikle doğum zamanının kasım ayına denk gelmesi konusunda endişe duyarlar. Fakat uzman görüşlerine göre kasım ayında anne olmak, bebeğin zihinsel yapısı ve gelişimi bakımından büyük bir avantajdır. Bu ayda dünyaya gelen bebekler diğer aylarda dünyaya gelen bebeklere kıyasla %30 daha sağlıklı gelişirler.

Anne adayı bebeği için sıcak tutan fakat aynı zamanda terletmeyen ipek kumaşları tercih etmelidir. Kasım ayında doğan bebeğin D vitamini seviyesi diğerlerine göre yüksek olur ve her türlü hastalığa karşı güçlü bir bünyeye sahiptir. Tabii ki bu güçlülüğü anne sütüyle, düzenli beslenme ve çeşitli oyunlar ile desteklemek gerekmektedir. Anne olmak bu noktada pratik ve endişesiz olmayı gerekli kılar. Anne, huzurlu hissettiği ve mutlu olduğu ölçüde bebeğini de huzurlu ve rahat hissettirir. Aradaki bu enerji değişimi ve etkileşimi çok önemlidir.

 

 

 

 

ASIM AYINDA DOĞAN BEBEKLERİN ÖNEMLİ KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

Özellikle kasım ayının ilk haftalarında doğan bebekler diğerlerine göre daha sağlıklı ve enerjik olurlar. Akrep burcunun özelliklerini taşıyan bu bebeklere anne olmak çok keyifli ve güzel bir duygudur. Akrep burcuna sahip bu bebekler hareketli, aktif ve sıcakkanlıdır. Sürekli oyun oynamayı ve ilgi görmeyi isterler. Hoşlanmadıkları bir durum olduğunda dahi genellikle ağlamayı tercih etmezler. Anneleri ile kuracakları duygusal bağ, kişisel gelişimleri için hayati derecede önemlidir.

Anne adayı, bebeği ile eğitici oyunlar oynamalı ve bebeğinin ruhsal doyumunu sağlamalıdır. Bu şekilde ilgi ve sevgiyle büyüyen bir bebek, hem fiziksel anlamda hem de mental olarak akranlarından farklı ve gelişmiş olur. Bu durumda, anne olmak ve bir anne olarak bebek ile kurulan iletişim çok

Paylaşın

Views
  2.224

  Anne Adının Kökeni

  1.638

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.437

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.409

  Meme Ucu Yaraları

  1.060

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  882

  Gebelikte Beslenme

  847

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz