Kardeşler Arasında ki Yaş Problemleri | anne oldum
Ana Sayfa BEBEK ÇOCUK Kardeşler Arasında ki Yaş Problemleri
Kardeşler Arasında ki Yaş Problemleri

Kardeşler Arasında ki Yaş Problemleri

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 7 Ağustos 2020
  • 184
  • 0 Yorum

Şimdi sizlere araştırmalarımın neticesinde, kardeşler arasında ki az yaş farkı ve çok yaş farkının getirdiği problemleri aktarmak istiyorum. Bu İlay’a kardeş seçeceğimizde ki belirlediğimiz kriterlere uyan eksiler ve artılar şeklinde sıralayabildiğim bir sıralamadır.

Az yaş farkının getirdikleri;

* Az yaş farkı zor iştir. Aynı gece de iki farklı çocuk için uyandırılabilirsiniz. Her ikisi de bebek bezi kullanılıyor olabilir. İkisi de bir diğeri için kendisinden feregat etmek istemez. Bu daha çok ikiz bebek ebeveyni olmak gibi bir şeydir.

* Bu pahalı bir süreçtir. Her çocuk gerecinden iki tane gerekir. İki beşik, iki bebek arabası… Her şeye birden yetişemezsiniz. Bu yüzden bisiklet oyuncak gibi eşyaların ortak kullanılması gerekebilir.

* Vücudunuzun hamilelik ve doğum yorgunluğunu anlatabilmek için yaklaşık olarak 1 seneye ihtiyacı vardır. Bu yüzden ikinci doğumdan sonra kendinizi fiziksel olarak çok daha yorgun hissedebilirsiniz.

* Aralarında az yaş farkı bulunan çocuklarla ilgilenmek çok yoğun bir çaba gerektirebilir. Bu yüzden aile içinde anlaşmazlıklar yaşanması veya ayrılıkların gerçekleşmesi çok yaygındır.

* Ama yine de az yaş farkıyla çocuk sahibi olan pek çok aile vardır. Bu tür ailelerle kaynaşmak sizin için kolay olabilir.

* Kardeşler arasında az yaş farkı olması, çocuğunuzun her zaman oyun oynayabileceği veya derdini anlatabileceği arkadaş gibi kardeşi olması şansını tanıyacaktır.

Çok yaş farkının getirdikleri;

* Çok fazla yaş aralığı birinci çocuğunuzda yaşadığınız ve kurtulduğunuzu düşündüğünüz o ilk günleri tekrardan yaşamanıza sebep olur.

* Yaşça büyük olan çocuğunuz size yardım ediyor olsa bile bunun sizi her zaman baştan çıkarmasına izin vermeyin. İlk çocuklarınıza çok fazla sorumluluk yüklememeye dikkat edin ve onların hala çocuk olduklarını unutmayın.

*Büyük kardeşler genç kız veya delikanlı olsalar da onlara annelik-babalık etmenize ihtiyaç duyabilirler. Özellikle bu zamana kadar tek çocuk olarak büyümeye alışmışsa.

* Aralarında fazla yaş farkı olan bebekler birlikte daha az vakit geçirirler.

* Az yaş farkı olan çocuklar arasında ki rekabet savaşı, çok yaş farkı olan çocuklar arasında görülmez.

* Çok yaş farkı olan çocuklarınızın bebekliğini doya doya yaşarsınız.

 

 

Yazan Filozof Anne

 

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Bebek Emzirme Süresi

Bebek Emzirme Süresi

Bebekler Ne Zaman Görür?

Bebekler Ne Zaman Görür?

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle