Kardeş Gözünden Yeni Gelen bebek | anne oldum
Ana Sayfa BEBEK ÇOCUK Kardeş Gözünden Yeni Gelen bebek
Kardeş Gözünden Yeni Gelen bebek

Kardeş Gözünden Yeni Gelen bebek

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 7 Ağustos 2020
  • 127
  • 0 Yorum

Kardeşlerinin gözünden peki yeni gelen bebek nasıl gözüküyor? Hep anne-baba üzerinde çalışıyoruz, onların psikolojilerini düşünürken yeni gelen bebeğe, kardeşinin bakış açısı nasıl olabilir sizce?

Yine gelen aile üyemizin 6-18 aylık sürede birden fazla bağ kurma yeteneği geliştirdiğini göz önünde bulundurmakta yarar var. Özellikle kardeşleriyle kurdukları bağlar güçlü olur ve bu bağlar kendilerini daha fazla güvende hissetmelerini sağlar. Aralarında fazla yaş farkı bulunmayan kardeşler günlük bakımları için bebek bakıcısı geldiğinde de birlikte olabilme şansına sahip olurlar. Bu bir şanstır çünkü bir çocuğun bakıcı yöntemine alışması yanında kardeşi olduğunda daha kolay olur. Bu durumda yeni gelen bebeğiniz açısından da bakıldığında kendisiyle arasında fazla yaş farkı olmayan bir kardeş onun için harika bir fırsat olabilir.

Çocuklar arasında ki ilişkiler de bizim gibi zaman zaman değişikliğe uğrayabilir. İki dört yaşında olan kardeşler birbiriyle çok iyi anlaşıyor olsalar da üç ve beş yaşlarına geldiklerinde birbirlerinden eşit derece nefret edebilirler. Üstelik aynı cinsteki kardeşlerin kavga etme olasılıkları da oldukça fazladır. Farklı cinsten bebeklerin birbiri ile paylaşabileceği daha az şey olacağı için tartışma yaratacak konuları da olmayacaktır.

Sizinde görebildiğiniz gibi aslında ideal bir yaş farkından bahsetmek oldukça zordur. Buna karar verebilmek sizin ve daha çok eşinizin karar verebileceği bir seçimdir. Eşiniz ve siz nasıl bir aile istediğinizi seçmelisiniz.

Hemen hemen aynı yaştaki çocukların birbiriyle oynadığı, hareketli bir ailede mi yaşamayı istersiniz, yoksa çocuklara ayrı ayrı özenli ilgi gösterebileceğiniz küçük bir aileyi mi tercih edersiniz?

Yalnız bu konuda karar verirken dışarıdan gelen düşüncelere kulak asmamaya çalışın ve kendi ideal ailenizin nasıl olmasını isterseniz o doğrultuda hareket edin!

 

Yazan Filozof Anne

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Bebek Emzirme Süresi

Bebek Emzirme Süresi

Bebekler Ne Zaman Görür?

Bebekler Ne Zaman Görür?

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle