2 sene önce
2 sene önce

ilk defa anne olacaklara önemli bilgiler

Anne olmak için hamile olan kadınlara bebeklerinin doğumundan önce neler hakkında bilgi sahibi olmalılar onları söyleyeceğiz. Anne olmakla beraber hayatınıza gelecek bir sürü başka başka durum söz konusu olacak.

 İLK DEFA ANNE OLACAKLARA ÖNEMLİ BİLGİLER

Zaman geçtikçe, evladınız daha da büyüyor ve evladınızın büyümesiyle beraber daha çok merak sahibi oluyorsunuz. Bu durumun söz konusu olması, annelik içgüdüsünün sizlere kattığı bir özelliktir. Bu sebepten dolayı yaşadığınız merak dolu düşünceler ile alakalı farklı endişelere kapılmayın.

RENK FARKLILIKLARI NORMAL

Bebeğinizi doğurduğunuz zaman, el ve ayaklarındaki farklı renk tonları sizleri endişelendirmesin. Bu durumun nedeni olan durum doğum esnasında onların da kendi güçlerini kullanmalarıdır. Bebeğin belirli bölgelerinde yaşanan bu renk farklılıkları doğumdan çok az bir zaman sonra geçecektir.

Bebeğinizin vücudunda beyaz madde olabilir. Bu beyaz madde, onun korunmasını sağlayan bir yağ tabakasıdır. Doğumun ardından vücut onu kendi kendine emerek, her şeyi normale koyacaktır.

GÖZLERİ HAKKINDA ENDİŞE ETMEYİN

Bebekler, ilk doğdukları anda gözlerini istedikleri şekilde hareket ettiremezler ve bu durum göz kayması olarak düşünülebilir. Bu durumun en büyük nedeni bebeklerin sinir sistemlerinin istenildiği gelişmemiş olmasıdır. Zaman geçtikçe büyüyecek olan bebek, bu durumu kendi kendine düzeltecektir. Beyin sinirleri her geçen gün daha iyi olur ve sonrasında daha iyi de görmeye başlarlar.

BU DURUM DEĞİŞEBİLİR

Bebeğiniz, doğumunun ardından ilk 2 veya 3 hafta kadar her 3 ya da 4 saatte bir ıslatabilir. Bu saat dilimi bebeğin gelişim durumundan dolayı değişiklik gösterebilir. Bebeğin ne yediği de bu olayın nasıl gideceğine dair fikirdir.

Göbek bağı 5 veya 15 gün içerisinde kendi kendine düşebilmektedir. Bunu bilmeniz çok önemlidir.

Paylaşın

Views
  2.225

  Anne Adının Kökeni

  1.640

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.440

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.413

  Meme Ucu Yaraları

  1.063

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  883

  Gebelikte Beslenme

  849

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz