ilk defa anne olacaklara önemli bilgiler | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk ilk defa anne olacaklara önemli bilgiler
ilk defa anne olacaklara önemli bilgiler

ilk defa anne olacaklara önemli bilgiler

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 13 Mayıs 2020
  • 166
  • 0 Yorum

Anne olmak için hamile olan kadınlara bebeklerinin doğumundan önce neler hakkında bilgi sahibi olmalılar onları söyleyeceğiz. Anne olmakla beraber hayatınıza gelecek bir sürü başka başka durum söz konusu olacak.

 İLK DEFA ANNE OLACAKLARA ÖNEMLİ BİLGİLER

Zaman geçtikçe, evladınız daha da büyüyor ve evladınızın büyümesiyle beraber daha çok merak sahibi oluyorsunuz. Bu durumun söz konusu olması, annelik içgüdüsünün sizlere kattığı bir özelliktir. Bu sebepten dolayı yaşadığınız merak dolu düşünceler ile alakalı farklı endişelere kapılmayın.

RENK FARKLILIKLARI NORMAL

Bebeğinizi doğurduğunuz zaman, el ve ayaklarındaki farklı renk tonları sizleri endişelendirmesin. Bu durumun nedeni olan durum doğum esnasında onların da kendi güçlerini kullanmalarıdır. Bebeğin belirli bölgelerinde yaşanan bu renk farklılıkları doğumdan çok az bir zaman sonra geçecektir.

Bebeğinizin vücudunda beyaz madde olabilir. Bu beyaz madde, onun korunmasını sağlayan bir yağ tabakasıdır. Doğumun ardından vücut onu kendi kendine emerek, her şeyi normale koyacaktır.

GÖZLERİ HAKKINDA ENDİŞE ETMEYİN

Bebekler, ilk doğdukları anda gözlerini istedikleri şekilde hareket ettiremezler ve bu durum göz kayması olarak düşünülebilir. Bu durumun en büyük nedeni bebeklerin sinir sistemlerinin istenildiği gelişmemiş olmasıdır. Zaman geçtikçe büyüyecek olan bebek, bu durumu kendi kendine düzeltecektir. Beyin sinirleri her geçen gün daha iyi olur ve sonrasında daha iyi de görmeye başlarlar.

BU DURUM DEĞİŞEBİLİR

Bebeğiniz, doğumunun ardından ilk 2 veya 3 hafta kadar her 3 ya da 4 saatte bir ıslatabilir. Bu saat dilimi bebeğin gelişim durumundan dolayı değişiklik gösterebilir. Bebeğin ne yediği de bu olayın nasıl gideceğine dair fikirdir.

Göbek bağı 5 veya 15 gün içerisinde kendi kendine düşebilmektedir. Bunu bilmeniz çok önemlidir.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle