ileri Yaşta Hamilelik | anne oldum
Ana Sayfa HAMİLELİK VE DOĞUM ileri Yaşta Hamilelik
ileri Yaşta Hamilelik

ileri Yaşta Hamilelik

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 26 Mayıs 2020
  • 342
  • 1 Yorum

İleri Yaşta Hamilelik

Kadınlar, bedensel yapı olarak gebeliğe 12 yaşından itibaren hazır hale gelmektedir. Doğurganlığı devam eden kadınların aslında bir yaştan sonra oluşan hamilelikleri, onları ve bebeği tehlikeye atabilmektedir.

Kadınların, otuz beş yaşlarından sonra ki dönemleri, ileri anne yaşı olarak tanımlanır.

Kadınların gebeliği ertelemek için genel sebepleri ele alınınca; maddi güvenceyi sağlama, aile düzenini oturtma ve en yaygın olanı yüksek eğitim yaparak kariyer hedeflemek. Maalesef ki ülkemizde kariyer yapılırken, çocuğun engel olacağı yönünde bir kanıya varılmıştır.

Somut bir delili olmamakla beraber, her tarafa yayılan bu kanı bir çok kadının doğurganlığının azaldığı evrede hamileliğe hazır olmasına sebep olmuştur. Yaş ilerledikçe, yumurtalık rezervleri azalır ve yumurtaların kalitesi düşer. Bundan habersiz olarak kariyerini oturtmayı bekleyen anne adayları, çocuk istedikleri vakitte hüsrana uğrayabilir, bir çok tedaviyi düşünmeye başlarlar.

Zorluk yaşamadan hamile kalan ileri yaşlı anneler için sağlık sorunları da kapıda beklemektedir. Gireceğiniz herhangi bir anne sitesinde, bulabileceğiniz veriler ve olasılıklar sizin canınızı sıkabilir.

Sizleri bilgilendirmek için kurulan bu anne sitelerine ne yazık ki sorun baş gösterdikten sonra girilip bakıldığı için sizleri bekleyen zorlu bir süreç vardır.

 

Bu gebeliklerin olası yan etkiler; dış gebelik, diyabet, düşükler, hipertansiyon, kromozom anomalili bebekler, ölü doğumlar, uzayan doğum süresi sonucu sezaryen doğum ihtimali de yüksektir.

Maalesef ki biz kadınlar, bilgilenmeden aldığımız bu kararlar sonucunda geç kalmaktayız. Aslında bir evlat, her şeyden önemli ve değerlidir.

İmkanı olmayan aileler dışında, bu yaşı bekleyen kadınlar, bebeğinizi beklemeye almayın. Onunla da kariyer yapabilir, onu yetiştirirken de gezebilirsiniz.

Kadınlar güçlü varlıklardır bir çok işin altından tek başlarına kalkabilirler. İleri yaşta yapacağınız gebeliklerde, çok dikkatli olmalısınız. Sonuçları tahmin ettiğiniz gibi olmayabilir.

Çocuğunuz ile geçireceğiniz uzun zamanı, kendi ellerinizle yok etmeyin.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalı

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalı

Yorumlar

Ayşe, 15 Haziran 2020

Pek çok kadının ortak sorunundan biridir ileri yaşta hamilelik. Bakımı, öncesi ve sonrası her açıdan zor olsa da bebeğin dünyaya gelmesi ile beraber bambaşka bir dünyaya adım atmış oluyorsunuz. Hamile kaldığını ilk öğrendiğinizde psikolojik olarak aklınıza binlerce acaba ne yapsam sorusu geliyor olsa da anne olmanın kesinlikle yaşı yoktur. Eğer vücudunuz elverişli ise her yaşta annelik duygusunu tadabilirsiniz.

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle