2 sene önce
2 sene önce

Hamilelik de Suyun önemi

Hamilelik de suyun önemini bilmeyen yada işitmeyen yoktur herhalde. Bebeklerin rahat rahat anne rahmine tutunabilmesi için bol su içerisinde olması gerekir.

Hamileliğimin ilk 12 haftasında düşük tehdidiyle sürekli yatmam gerektiğini söylemişti doktorum. Ve ilave etmişti, mümkün oldukça su iç. Bunun için özen göster. Bebeğin ne kadar çok suyu olursa o kadar rahat bir hamilelik geçirirsin demişti. Benim mide bulantılarım başladığında resmen midem bulana bulana su içsem de içiyordum yani. Bunu bir ilaçmış gibi yerine getiriyordum. Nasıl ilaçları zor da olsa içiyoruz, suyu da öyle zorla da olsa içiyordum.

Ve sonuç olarak çok güzel hamilelik geçirdim. Belki bu kadar fazla su içmesem de geçirecektim, bilemiyorum. Ama ben doktorumun da desteğiyle bunu suya bağlıyorum

Hamilelelerin ve emziren annelerin günde en az 3 litre su içmesi bilimsel olarak tavsiye edilen miktardır. Eğer vücudunuzu susuz hissediyorsanız ve gerçekten kurak ve sıcak bir yerde yaşıyorsanız su miktarınızı arttırabilirsiniz.

Tekrar altını çizmek istiyorum ki, bu en az 3 litre su denilen şey, saf sudur. Yani hiç bir karışımla karışmayan sudur. Bildiğiniz saf sudur yani.

3 litre su ise, 300 ml den yaklaşık 10 bardak su ederken, 500 ml den de yalaşık 6 bardak su etmektedir. Yalnız size tavsiyem şudur ki, suyunuzu her zaman ulaşabileceğiniz bir yere koyun. Ve bardağınız bittikçe su doldurun. Su içmek için, susamayı beklemeyin. Susamasanız da su için. Benim öyle işte. Resimde de gördüğünüz gibi, masamın üzerinde her daim suyum ve sürahim mevcuttur. Her zaman suyum ulaşabilecek bir yerde olmalıdır ki, üşenmeden suyumu içebiliyim. Sabah kalkar kalkmaz su içerseniz, bir gün içerisinde daha fazla su içmiş olursunuz.

Hadi hepimiz şimdi su içmeye

 

Yazan Filozof Anne

Paylaşın

Views
  2.224

  Anne Adının Kökeni

  1.638

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.437

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.409

  Meme Ucu Yaraları

  1.060

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  882

  Gebelikte Beslenme

  847

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz