Hamilelik de Suyun önemi | anne oldum
Ana Sayfa HAMİLELİK VE DOĞUM Hamilelik de Suyun önemi
Hamilelik de Suyun önemi

Hamilelik de Suyun önemi

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 7 Ağustos 2020
  • 128
  • 0 Yorum

Hamilelik de suyun önemini bilmeyen yada işitmeyen yoktur herhalde. Bebeklerin rahat rahat anne rahmine tutunabilmesi için bol su içerisinde olması gerekir.

Hamileliğimin ilk 12 haftasında düşük tehdidiyle sürekli yatmam gerektiğini söylemişti doktorum. Ve ilave etmişti, mümkün oldukça su iç. Bunun için özen göster. Bebeğin ne kadar çok suyu olursa o kadar rahat bir hamilelik geçirirsin demişti. Benim mide bulantılarım başladığında resmen midem bulana bulana su içsem de içiyordum yani. Bunu bir ilaçmış gibi yerine getiriyordum. Nasıl ilaçları zor da olsa içiyoruz, suyu da öyle zorla da olsa içiyordum.

Ve sonuç olarak çok güzel hamilelik geçirdim. Belki bu kadar fazla su içmesem de geçirecektim, bilemiyorum. Ama ben doktorumun da desteğiyle bunu suya bağlıyorum

Hamilelelerin ve emziren annelerin günde en az 3 litre su içmesi bilimsel olarak tavsiye edilen miktardır. Eğer vücudunuzu susuz hissediyorsanız ve gerçekten kurak ve sıcak bir yerde yaşıyorsanız su miktarınızı arttırabilirsiniz.

Tekrar altını çizmek istiyorum ki, bu en az 3 litre su denilen şey, saf sudur. Yani hiç bir karışımla karışmayan sudur. Bildiğiniz saf sudur yani.

3 litre su ise, 300 ml den yaklaşık 10 bardak su ederken, 500 ml den de yalaşık 6 bardak su etmektedir. Yalnız size tavsiyem şudur ki, suyunuzu her zaman ulaşabileceğiniz bir yere koyun. Ve bardağınız bittikçe su doldurun. Su içmek için, susamayı beklemeyin. Susamasanız da su için. Benim öyle işte. Resimde de gördüğünüz gibi, masamın üzerinde her daim suyum ve sürahim mevcuttur. Her zaman suyum ulaşabilecek bir yerde olmalıdır ki, üşenmeden suyumu içebiliyim. Sabah kalkar kalkmaz su içerseniz, bir gün içerisinde daha fazla su içmiş olursunuz.

Hadi hepimiz şimdi su içmeye

 

Yazan Filozof Anne

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalı

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalı

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle