Ekim Ayında Anne Olanlara Tavsiyeler ve Bebeklerinin Özellikleri | anne oldum
Ana Sayfa Aylara Göre Anne Olmak Ekim Ayında Anne Olanlara Tavsiyeler ve Bebeklerinin Özellikleri
Ekim Ayında Anne Olanlara Tavsiyeler ve Bebeklerinin Özellikleri

Ekim Ayında Anne Olanlara Tavsiyeler ve Bebeklerinin Özellikleri

Ekim Ayında Anne Olanlara Tavsiyeler ve Bebeklerinin Özellikleri

Ekim ayı sonbaharın en belirgin olarak yaşandığı aydır. Yağmurların şiddetlendiği, ağaçların sarardığı ve yapraklarından arındığı aydır. Ekim ayında anne olmak da hareketli ve yüksek bir tempoya ayak uydurmayı gerektirir. Bu süreçte anne bebeğine sürekli gülümsemeli ve ona pozitif enerjiyi hissettirmelidir. Ekim ayında doğan bebekler kişisel anlamda çok özeldir. Pozitif ve sürekli hareket halinde olan ekim bebeğinin annesi olmak çok güzel bir duygudur. Sürekli hareket halinde olan ve uyumaktan çok fazla hoşlanmayan bu bebekler ile eğitici ve zekâya dayalı oyunlar oynanmalı, bebeğin zihinsel gelişimi için en verimli şekilde zaman geçirilmelidir. Sadece zihne dayalı değil fiziksel olarak da oyunlar türetilmeli ve oynanmalıdır. Fiziksel oyunların dans, taklit etme, el sallama, alkışlama- bebeğin erken yürümesi ve motor hareketlerinin hızlıca gelişmesi bakımından çok önemli derecede etkileri vardır. Bunlar vasıtasıyla anne ve bebek arasında güçlenen pozitif bağ, her ikisinin de doğum sonrası sürecini hafif bir şekilde atlatmasına olanak tanır.

Anne olmak, ekim ayında gerçekten güzel olur ve sizi iyi yönde etkiler.

Havaların genellikle dışarıda vakit geçirmeye uygun olmadığı bu dönemde, anne adayı bebek ile olabildiğinde evde oyunlar oynamalı; baş başa vakit geçirmelidir.

 

 

EKİM AYINDA DOĞAN BEBEKLERİN ÖZELLİKLERİ

Ekim ayında dünyaya gelen bebekler, terazi burcunun özelliklerini taşır. Ekim bebeği, etrafına yaydığı sıcacık enerji ve gülümsemeleri ile tüm ilgiyi üzerine toplar. Bir anne olarak, bebeğiniz ile oynadığınız oyunlar ve kurduğunuz iletişim çok önemlidir. Terazi burcu bir bebek rahatına düşkündür. Uyku saatinde kesinlikle uyuması gerekir yoksa huysuzluk tüm gün bebeğin üzerinde hâkim olur.

 

 

EKİM AYINDA ANNE OLANLARA ÖNERİLER

Ekim ayı genellikle soğuk havaların hâkim olduğu bir aydır. Ekim ayında anne olmak çok güzeldir fakat soğuğa bağlı hastalıkların önüne geçmek için hem anne hem de bebeğin doğal yün ve pamuktan yapılmış giysiler giymesi gerekir. Günde en az bir defa, hem vücudunuzu sıcak tutmak hem de sütünüzü arttırmak ve besin değerini yükseltmek için yeşil çay, ıhlamur, rezene gibi çaylar içilmelidir. Anne sütüyle verimli bir şekilde beslenen bir bebeğin bağışıklığı güçlü olur ve dişleri en sağlıklı şekilde çıkar.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle