12 ay önce
12 ay önce

Çocuklarda Zihinsel ve Ruhsal Gelişim

Çocuğun zihinsel ve ruhsal gelişmesi aynı ölçüde olmaz.Birdenbire yeni şeylerin öğrenildiği,yeni ihtiyaçlarla ilgilerin ortaya çıktığı dönemler vardır.

Bu ilgiler ve ihtiyaçlar,gelişmenin daha dikkatli ve yavaş olduğu ,öğrenilen elde edilen bilgilerin yerleştiği,üzerinde işlendiği daha uzun süreler içinde çözümlenebilir.

Birinci yılın sona ermesiyle,doğumdan önceki büyüme hızına yakın bir hızla süren gelişme dönemi de kapanmış olur.Yaşamın bu ilk döneminin amacı ,doğumdan oluşmuş,ancak çalışma sistemini geliştiremeyen vücut ve duyu organlarına, özellikle,hareket organlarına alışkanlık kazandırmak ve bu organların çevreye uymasını sağlamaktır.

Böylece yeni gelişme dönemine girmek için sağlam bir temel oluşturulmuş olur.Bu çocukluk dönemi,önemli gelişmelerle doludur.

Paylaşın

Views
  1.406

  Anne Adının Kökeni

  965

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  876

  Sinirli Bebek

  804

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  733

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  691

  Meme Ucu Yaraları

  618

  Mayıs Ayında Anne Olmak Duygusu Nasıldır?

  610

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com