2 sene önce
2 sene önce

Çocuklarda Zihinsel ve Ruhsal Gelişim

Çocuğun zihinsel ve ruhsal gelişmesi aynı ölçüde olmaz.Birdenbire yeni şeylerin öğrenildiği,yeni ihtiyaçlarla ilgilerin ortaya çıktığı dönemler vardır.

Bu ilgiler ve ihtiyaçlar,gelişmenin daha dikkatli ve yavaş olduğu ,öğrenilen elde edilen bilgilerin yerleştiği,üzerinde işlendiği daha uzun süreler içinde çözümlenebilir.

Birinci yılın sona ermesiyle,doğumdan önceki büyüme hızına yakın bir hızla süren gelişme dönemi de kapanmış olur.Yaşamın bu ilk döneminin amacı ,doğumdan oluşmuş,ancak çalışma sistemini geliştiremeyen vücut ve duyu organlarına, özellikle,hareket organlarına alışkanlık kazandırmak ve bu organların çevreye uymasını sağlamaktır.

Böylece yeni gelişme dönemine girmek için sağlam bir temel oluşturulmuş olur.Bu çocukluk dönemi,önemli gelişmelerle doludur.

Paylaşın

Views
  2.224

  Anne Adının Kökeni

  1.638

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.437

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.409

  Meme Ucu Yaraları

  1.060

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  882

  Gebelikte Beslenme

  847

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz