2 sene önce
2 sene önce

Çocuk ve Güven Duygusu

Çocukta Güven Duygusu Oluşturma

Güven duygusu özgür ve demokratik aile ortamlarında olayların nedenlerini açıklayan anne ve baba yaklaşımıyla gelişebilir.Baskıcı ortamda uyguladıkları kuralların nedenlerini çocuklarına açıklama gereği duymayan ailelerde yeterince gelişmez.

Mükemmeliyetçi Anne-Baba Çocuğu Mutsuz Ve Umutsuz Yapar

ÖNERİLER

1) Çocuğunuza önem verdiğinizi hem sözle hem de davranışınızla gösterin.

2) Çocuğun gösterdiği çabaya saygı duyun.

3) Haklı başarılardan dolayı çocuğu takdir edin.Yeri geldiğinde övgüde bulunmaktan çekinmeyin.

4) Güven ve bağımsızlık duyguları özgür ve demokratik aile ortamlarında kazanılır.Bu daerekn çocukluk yıllarından itibaren çocukların ihtiyacını karşılamakla onların kişiliklerine saygı duymakla uygulanan kuralların nedenlerini açıklamakla iletişim kanallarını açık tutmakla onları desteklemekle ve sevgi ile yaklaşmakla mümkündür.

Paylaşın

Views
  2.225

  Anne Adının Kökeni

  1.640

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.441

  Sinirli Bebek

  1.430

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.414

  Meme Ucu Yaraları

  1.063

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  884

  Gebelikte Beslenme

  849

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz