Çalışan ANNE Olmak | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk Çalışan ANNE Olmak
Çalışan ANNE Olmak

Çalışan ANNE Olmak

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 18 Haziran 2020
  • 389
  • 0 Yorum

ÇALIŞAN ANNE OLMAK

Günümüzde kadınlar, çalışma hayatında varlıklarını sürdürürken aynı zamanda anne olma duygusunu da beraberinde yaşayabilmektedir. Bu durum kimi zaman anne tarafından zorlanmalara sebep olsa da kimi zaman da maddi gelir ve kişinin özgüveni bakımından fayda sağlamaktadır.

 

Hamilelik süreci boyunca, çalıştığınız işe devam etmek eğer hamileliğiniz ağır geçmiyorsa çok büyük sorun yaratmamaktadır. Anne olmanın muhtemel en zorlu günleri, bebek doğduktan sonra gerçekleşmektedir. Bebeğin ilk doğduğu aylarda izinli olacağınız iş hayatı size zor gelmese de işe başlamanın ardından evde geçirdiğiniz uykusuz gecelerin acısı ne yazık ki ortaya çıkmaktadır. Bebeklerin gece boyunca defalarca uyanması ve ihtiyaçları sebebiyle hem anne hem baba ne yazık ki tam olarak dinlenememektedir. Bu sebeple eşinizin size destek vermesi yükünüzü hafifletecektir.

 

İş hayatındaki annelerin yaşadığı bir diğer problem ise bakıcı sorunudur. Eğer bebeğinize bakacak bir aile yakını ya da arkadaşınız varsa bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz ancak böyle bir avantajı olmayan anneler için durum biraz daha farklıdır. Güvenilir ve gerçekten bebeğinizi emanet edebilecek düzeyde birini bulmak için uzun süreli bir uğraş ve test aşaması bu aileleri beklemektedir. Kimi zaman kolayca bulunan güvenilir bir bakıcı kimi zaman da asla bulunamayan bir şansa dönüşmektedir. Bakıcının bulunamaması sebebiyle bazı anneler iş hayatından bir süreliğine ya da tamamen uzaklaşmayı tercih etmektedir.

 

Bebeğin biraz daha büyüyüp çocukluk dönemine girmesinin ardından kreşler bu konuda imdadınıza yetişecektir. Ancak maddi olarak bunu karşılayabilmek ve uygun kreşi bulmak da bu konudaki bir diğer meseledir.

Tüm bu zorluklara karşın, hala kendi ayaklarınızın üzerinde durabilmek, çocuğunuza iyi bir gelecek sağlamak ve ev ekonominize katkıda bulunduğunuzu hissetmek size tüm karşılaştığınız bu zorluklara karşı dayanma gücünü verecektir.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle