2 sene önce
2 sene önce

Çalışan ANNE Olmak

ÇALIŞAN ANNE OLMAK

Günümüzde kadınlar, çalışma hayatında varlıklarını sürdürürken aynı zamanda anne olma duygusunu da beraberinde yaşayabilmektedir. Bu durum kimi zaman anne tarafından zorlanmalara sebep olsa da kimi zaman da maddi gelir ve kişinin özgüveni bakımından fayda sağlamaktadır.

 

Hamilelik süreci boyunca, çalıştığınız işe devam etmek eğer hamileliğiniz ağır geçmiyorsa çok büyük sorun yaratmamaktadır. Anne olmanın muhtemel en zorlu günleri, bebek doğduktan sonra gerçekleşmektedir. Bebeğin ilk doğduğu aylarda izinli olacağınız iş hayatı size zor gelmese de işe başlamanın ardından evde geçirdiğiniz uykusuz gecelerin acısı ne yazık ki ortaya çıkmaktadır. Bebeklerin gece boyunca defalarca uyanması ve ihtiyaçları sebebiyle hem anne hem baba ne yazık ki tam olarak dinlenememektedir. Bu sebeple eşinizin size destek vermesi yükünüzü hafifletecektir.

 

İş hayatındaki annelerin yaşadığı bir diğer problem ise bakıcı sorunudur. Eğer bebeğinize bakacak bir aile yakını ya da arkadaşınız varsa bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz ancak böyle bir avantajı olmayan anneler için durum biraz daha farklıdır. Güvenilir ve gerçekten bebeğinizi emanet edebilecek düzeyde birini bulmak için uzun süreli bir uğraş ve test aşaması bu aileleri beklemektedir. Kimi zaman kolayca bulunan güvenilir bir bakıcı kimi zaman da asla bulunamayan bir şansa dönüşmektedir. Bakıcının bulunamaması sebebiyle bazı anneler iş hayatından bir süreliğine ya da tamamen uzaklaşmayı tercih etmektedir.

 

Bebeğin biraz daha büyüyüp çocukluk dönemine girmesinin ardından kreşler bu konuda imdadınıza yetişecektir. Ancak maddi olarak bunu karşılayabilmek ve uygun kreşi bulmak da bu konudaki bir diğer meseledir.

Tüm bu zorluklara karşın, hala kendi ayaklarınızın üzerinde durabilmek, çocuğunuza iyi bir gelecek sağlamak ve ev ekonominize katkıda bulunduğunuzu hissetmek size tüm karşılaştığınız bu zorluklara karşı dayanma gücünü verecektir.

Paylaşın

Views
  2.224

  Anne Adının Kökeni

  1.638

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.437

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.409

  Meme Ucu Yaraları

  1.060

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  882

  Gebelikte Beslenme

  847

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz