Bebekler Ne ister | anne oldum
Ana Sayfa BEBEK ÇOCUK Bebekler Ne ister
Bebekler Ne ister

Bebekler Ne ister

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 7 Ağustos 2020
  • 120
  • 0 Yorum

Bebeğinizin istekleri her geçen gün daha da artmaktadır. Bebeklerin istekleri 6. aydan sonra artmaya başlar. Örneğin, oturmak ister, emeklemek ister gerçekten kendisine uzak olan bir noktaya dokunmak ister. Ama başaramayınca da düşebilir. Yada kafasını çarpabilir. Böyle bir durum da bebeğinizle birlikte siz de ağlamak yerine, bebeğinizle konuşmayı tercih etmelisiniz.

Geçen hafta İlayla koltuğun üzerinde oturuyorken, kızım perdeye tutunup çekmeye çalıştı. Ağzına görütüp tanıyacakmış. Hiç bir tepki verip kısıtlama yapmadan sadece gözlemle kızımı izlemeye başladım. Perdeyi ağzına götürmesiyle birlikte kafasını koltuğun kenarına çarptı. Sonra da direk “Anne ne oldu, canım yandı benim ” der gibi gözlerimin içine baktı.

Tabi sonrasında kızımın direk yanına giderek, bir şey yok anneciğim bak kafanı buraya çarptın ama bir şey yok merak etme diyerek, kafasını öptüm. Kızım da rahatladı ve mutlu oldu. Ve benim yanımda olmam onu rahatlattı.

Yine başka bir hikayemiz var. Şimdi bizim üst katımızda ki daire de haftalardır bitmeyen bir tadilat var. Ve sürekli ses çıkıyor. Ve bu çıkan seslerden çok fazla korkuyor. Geçen gün odasında uyuyor diye düşündüğümden yanına gitmiyordum. Sonra bir ses geldi telsizden ve direk koşarak yanına geçtim. Kızım kafasını gömmüş kolunun altına ağlıyordu. ” Kızım ben geldim. Korkma. Ağlama lütfen dedim.” Ve bana bakıp gülmeye başladı. Sonrasında yanıma aldım sakinleştirip emzirmeye başladım. Sonrasında ise, bezini değiştirip biraz kitap okuyup yeniden yatağına yatırdım. Ama sesten gürültüden kızım huzurlu bir şekilde uyuyamadı. Ve yanından ayrıldığım an ağlamaya başlıyordu. Ben de kitabımı aldım ve yanında geldim yeniden. Kızım bir şey yok hadi bak yanındayım. Kitabımı aldım bir yandan kitap okuyacağım bir yandan senin yanında olacağım dedim. Elinden tuttum. Ve kızım sakinleşmeye başladı. Bana olan güveninden dolayından dolayı uyumaya başladı. Sonra baktım mutlu bende sessizce odadan çıktım.

İşte bebekleriniz size sadece güvenmek isterler. Ama nacizade bir fikrim bebekler artık bazı şeyleri alışkanlık haline getirmeye başladılar. Mesela ağlamaları karşısında hemen üzülüp panik haline girerek, kucağınıza alırsanız zeki olan bebeğiniz bunu alışkanlık haline getirebilir ve sürekli ağlama krizlerine girebilir. Bu yüzden nacizade fikrim şudur ki, bebeğiniz ağlarken, kucağınıza alarak sakinleştirmeyi denemeyin. Önce konuşun konuşarak sakinleştirin sonrasında kucağınıza alın. Alın ki yalnız hissetmesin kendisini. Ama bebeğiniz ilk ağladığında direk kucağınıza alırsanız bu sevgili bebeğiniz de alışkanlık yapabilir. Dikkatli olun derim. Ama bu alışkanlık 3 aylık bebek de oluşmayacaktır. Alışkanlıklar bebeklerde en erken 5. aylarında görülmeye başlamaktadır.

 

 

Yazan Filozof Anne

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Bebek Emzirme Süresi

Bebek Emzirme Süresi

Bebekler Ne Zaman Görür?

Bebekler Ne Zaman Görür?

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle