2 sene önce
2 sene önce

Bebek yıkamak için anne olanlara ipuçları

Anne oldum, bebeğimi nasıl duş aldıracağım diye düşünen takipçilerimiz için önemli bilgiler vereceğiz. Anne oldum, bebeğimi yıkayacağım diye düşüncelere kapılan arkadaşlara ayrıntılı bir şekilde bilgiler vererek bu problemi ortadan kaldıracağız.

BEBEK YIKAMAK İÇİN ANNE OLANLARA İPUÇLARI

Bebeğini sürekli bir şekilde yıkamanız gerekmemektedir. Bebeğini sık bir şekilde yıkamak onun cildinde kurulanmalara neden olabilir. Bebeğinizin bakımında herhangi bir eksik yapmıyorsanız ve ıslak mendil ile cildini güzelce siliyorsanız zaten hijyenik ortamı onun için sağlamaktasınızdır demektir.

Gündüz veya gece bebeğinizin yıkanıp yıkanmaması tamamen size kalan bir durum. Bebeğinizi yıkamaya hazırlık içerisinde olduğunuz vakti, size en uygun zaman için ayırmalısınız. Acele bir şekilde bebeğinizi yıkamak sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarmaz çünkü onların kas yapıları narindir ve herhangi acele ile yapılan bir şeyde zarar görebilirler.

BEĞEĞİN KONFORU ÖNEMLİ

Bebeğinizi yıkayacağınız leğen veya küvetin 5-10 cm su doldurmanız yeterlidir. Bundan azı veya çoğu bebeğinizin konforu için iyi olmaz.

LEĞEN VEYA KÜVET GÜVENLİ OLMALI

Bebeğinizi yıkama işlemini gerçekleştireceğiniz leğenin güvenlik durumu önemlidir. Leğen veya küvetin güvenlik durumu ne kadar iyi olursa bebeğinizi o rahatlıkla daha iyi bir şekilde yıkayabilirsiniz.

ORTA DERECE ILIK SU HER ZAMAN İYİDİR

Bebeğinizin cildi, suya karşı duyarlıdır. Ondan dolayı da suyun ne çok sıcak ne de çok soğuk olmasına dikkat etmelisiniz. Ilık seviyede olan suyla beraber bebeğinizi yıkamanız onun için gerçekten rahatlatıcı olacaktır.

SAĞLIK PROBLEMLERİNE İZİN VERMEYİN

Bebeğinizi yıkama esnasında kullanacağınız krem ve şampuana çok dikkat etmelisiniz. Şampuan ve kremler eğer bebeklere özel olarak üretilmemişse birçok kötü sonuç doğabilir. Bu sonuçlar sonrasında sağlık problemleri de peşinde gelebilir.

Anne olmak kavramının ne denli harika olduğunu bu eylemleri yaparken sizin açınızdan daha çok anlaşılacaktır.

Paylaşın

Views
  2.225

  Anne Adının Kökeni

  1.640

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.441

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.413

  Meme Ucu Yaraları

  1.063

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  884

  Gebelikte Beslenme

  849

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz