Bebek Nasıl Giydirilmeli? | anne oldum
Ana Sayfa Annelere Öneri Bebek Nasıl Giydirilmeli?
Bebek Nasıl Giydirilmeli?

Bebek Nasıl Giydirilmeli?

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 19 Mayıs 2020
  • 149
  • 0 Yorum

Konu bebek giyimi olunca anneleri hep bir endişe kaplamaktadır. Bebek kıyafetleri konusunda yapılan en büyük hata doğru kalınlığı seçememektir. Bebeği kalın giydirmek onu sıkabilir, pişik yapabilir, ince giydirmek ise onu hasta edebilir. Hatta yazın bile bebeği iyi giydirmemek güneş çarpmalarına sebep olabilir.  Tüm bu sebeplerden ötürü bebek giyimi annenin, doğuma hazırlık döneminde de sonrasında da en önemli konuları arasında yer almalıdır.

Yazın Bebeğinizi Nasıl Giydirmelisiniz?

Yazın özellikle rahat, hafif ve teri kolayca emecek, bebeğinizi rahatsız etmeyecek kumaşlara sahip kıyafetler tercih edin. Açık mekanlarda bebeğinize  şort ve tshirt giydirebilirsiniz, bunun yanında başına şapka takmayı kesinlikle unutmayın.

Bebeğinizin hava alan ortamlarda olmasına ve vücut ısısına sürekli dikkat edin. Birkaç dakikalığına bile olsa onu sakın hava almayan bir oda veya arabada bırakmayın.

Bebeğinizin kıyafeti kadar onu taşıdığınız eşya da önemli. Bebeğinizin arabasında onun temas ettiği yerlerin naylon değil kumaş olmasına ayrıca dikkat edin.

Bebeğinizi susuz bırakmamaya da özen gösterin, ayrıca havanın sıcaklığına göre boş boş el, yüz ve ayaklarını da yıkayabilirsiniz.

Kışın Bebeğinizi Nasıl Giydirmelisiniz?

Kışın bebeğinizi giydirmek ayrı bir önem taşır, onu yeterince kalın giydirmek soğuk almasını önlemek gerekirken bir yandan da gereğinden fazla kalın giydirip terlemesinin de önüne geçmeniz gerekir.

Özellikle gece uykusunda bebeğinizi yorgan ve battaniye ile boğmak yerine ona rahat bir uyku tulumu almayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanında çarşaflarının temiz olmasına ve kumaşının sıcak tutan pamuklu bir kumaş olmasına da ayrıca dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Dar ve sık kıyafetler tercih etmeyin, giydirdiğiniz kıyafetler kolay açılıp kapanabilir olsun.

Dışarı çıkılan soğuk havalarda bebeğinizin şapkasını ve eldivenini eksik etmeyin.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle