Annelik duygusunun getirdiği anlar | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk Annelik duygusunun getirdiği anlar
Annelik duygusunun getirdiği anlar

Annelik duygusunun getirdiği anlar

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 13 Mayıs 2020
  • 288
  • 0 Yorum

Anne olduğunuz zaman ilk defa hissiyatını yaşayabileceğiniz birçok duygusal anlar ortaya çıkmaktadır. Anne oldum, bu duyguları hissetmem normal mi? Diye düşünen kadınlara özel olarak bu sorunun cevabını farklı farklı maddelerle anlatacağız. Anne oldum deyip sadece kelimelerle kalmıyor bu sorumluluk, duygusal anlamda da birçok faktör ağır basmaya başlıyor.

Anne olmak, herkes için başlı başına büyük bir adım ve hissiyattır. İstediğimiz kadar cümleler kurup ‘Anne olmak’ kavramını anlatmaya gayret gösterelim bunu iyi bir şekilde açıklayamayız çünkü bu duygu tarifsizdir.

ANNELİK DUYGUSUNUN GETİRDİĞİ ANLAR:

Anne olduğunuz zaman en ufak anlara bile mutluluk duymaya başlayacaksınız. Anne oldum deyince bile içiniz kıpır kıpır edecek. Anneliğinizle her geçen gün gurur duyarak, duygusal yoğunluğu yaşayacaksınız.  Bebeğinizi gördüğünüz zaman bütün moraliniz yerine gelecek ve hatta bir gülümsemesi sizi yeniden motive edecek.

Anne olduğunuz ana kadar içinizde yer edinen asıl gücü hissetmezsiniz fakat annelik öyle kutsal bir şeydir ki bu gücü her daim zaman geçtikçe anlayacaksınız. Bebeğinizin bakımını gerçekleştirdiğiniz esnada nasıl bir güce sahip olduğunuz açıkça ortaya çıkacak. Evladınızı korumaya yönelik her şeyi yapabileceğinizin farkına varacaksınız.

Kendi annenize karşı olan saygınız daha da artacak. Anne olmanızın ardından geçirdiğiniz her gün, annenize olan şefkat ve sevginin artması demektir. Kendinizi annenizin yerine koyarak, hayatınızı sürdürmeye başlayacaksınız.

Hayatınıza gelen bebeğinizle beraber yeniden hayatınızı yaşamaya başladığınızı anlayacaksınız. Evladınızın size verdiği enerjiyle beraber ‘anne olmak’ duygusunun maneviyatının farkına her zaman daha da fazla varacaksınız. Duygularınız güçlenecek ve her şeye karşı daha dirençli olacaksınız.

Hayatınızda bir anlam belirir. Anne oldum cümleniz sadece bu cümleyle kalmaz. Hayatınıza gelen bebeğiniz, evladınızla beraber birçok şey daha çok anlam ifade eder.

  • Paylaş!

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle