2 sene önce
2 sene önce

Anne Olmak MI? Annelik Yapmak MI?

ANNE OLMAK MI? ANNELİK YAPMAK MI?

Anne sitelerinin yeni yorumsal araştırması ‘’Anne olmak mı? Annelik yapmak mı? İkisi de her zaman çok değerli, kıymetli, kutsaldır. Fakat arasında farklar vardır. Annelik yapmak, çocuğunun tüm ihtiyaçlarını bilerek, öğrenerek o istemeden dahi onu düşünerek gerekli olan tüm imkanları sağlayarak yapmaktır. Annelik, yetiştirdiğin bireyin iyiliğini düşünerek hareket etmektir. Karnını vaktinde doyurmak, onun eğitimi için; özel dersler sunup en iyisini sağlamak, hastalanmaması için; üşümesin diye giydirip kuşatmak, düşmesin diye her yerde peşinde koşup tehlikeleri alanlarda önlem almak, kuracağı dostlukları yöneterek alabileceği duygusal darbeleri önlemek, annelik çocuğunu her yönden düşünüp en iyisini yapmak istemektir. Bu sayılanlar, birçok anne sitesinde yapılacak diye bulunmaktadır.

 

 

 

Tüm iyi niyet ve düşünce ile yapılsa da birçok yerde çocuğun fikri alınmadan, yaşanılan duygular bir olmadan yapılan eylemlerdir. Anne, her ne kadar kendini tatmin olmuş ve doğrusunun bu olduğunu düşünse bile bazı noktalarda bu uyuşmaz.

 

 

 

Anne olmak, her duyguyu beraber yaşamaktır. Çocukla beraber düşüp kalkmak, beraber kar oynayıp eğlencenin tadını beraber çıkarırken, gerekli önlemleri de normal seviyede tutmaktır. Çocuğunun ne yapmak istediğini önce öğrenip sonrasında harekete geçmektir, anne olmak çocuğu için iyisini düşünürken onun düşüncelerini de sunmasına önem vermektir. Yemeği saati saatine sizin istediğiniz ölçüde yemesi ona bir şey kilodan başka bir şey katmayacaktır. Önemli olan anne olabilmektir, annelik yapmak kolaydır, kurallar çerçevesinde, en iyisi olması için çabalamaktır.

 

 

Unuttuğumuz bir şey var ama çocukların büyüyüp, özgüvenli, kararlarının sonucunu bilip hareket eden. Sorumluluklarını bilen bireyler olabilmesi için onlara imkanlar sunmalıyız. Sizin çizdiğiniz yolda ilerlemek yerine, kendilerine çizebilecekleri bir yol olmalı. Annelik yapıp kendimizi tatmin etmektense çocuğumuzu tatmin edersek, kararlarını verebilen, güçlü bireyler yetiştiririz geleceğe.

 

Paylaşın

Views
  2.224

  Anne Adının Kökeni

  1.638

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.437

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.409

  Meme Ucu Yaraları

  1.060

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  882

  Gebelikte Beslenme

  847

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz