Anne Olmak MI? Annelik Yapmak MI? | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk Anne Olmak MI? Annelik Yapmak MI?
Anne Olmak MI? Annelik Yapmak MI?

Anne Olmak MI? Annelik Yapmak MI?

ANNE OLMAK MI? ANNELİK YAPMAK MI?

Anne sitelerinin yeni yorumsal araştırması ‘’Anne olmak mı? Annelik yapmak mı? İkisi de her zaman çok değerli, kıymetli, kutsaldır. Fakat arasında farklar vardır. Annelik yapmak, çocuğunun tüm ihtiyaçlarını bilerek, öğrenerek o istemeden dahi onu düşünerek gerekli olan tüm imkanları sağlayarak yapmaktır. Annelik, yetiştirdiğin bireyin iyiliğini düşünerek hareket etmektir. Karnını vaktinde doyurmak, onun eğitimi için; özel dersler sunup en iyisini sağlamak, hastalanmaması için; üşümesin diye giydirip kuşatmak, düşmesin diye her yerde peşinde koşup tehlikeleri alanlarda önlem almak, kuracağı dostlukları yöneterek alabileceği duygusal darbeleri önlemek, annelik çocuğunu her yönden düşünüp en iyisini yapmak istemektir. Bu sayılanlar, birçok anne sitesinde yapılacak diye bulunmaktadır.

 

 

 

Tüm iyi niyet ve düşünce ile yapılsa da birçok yerde çocuğun fikri alınmadan, yaşanılan duygular bir olmadan yapılan eylemlerdir. Anne, her ne kadar kendini tatmin olmuş ve doğrusunun bu olduğunu düşünse bile bazı noktalarda bu uyuşmaz.

 

 

 

Anne olmak, her duyguyu beraber yaşamaktır. Çocukla beraber düşüp kalkmak, beraber kar oynayıp eğlencenin tadını beraber çıkarırken, gerekli önlemleri de normal seviyede tutmaktır. Çocuğunun ne yapmak istediğini önce öğrenip sonrasında harekete geçmektir, anne olmak çocuğu için iyisini düşünürken onun düşüncelerini de sunmasına önem vermektir. Yemeği saati saatine sizin istediğiniz ölçüde yemesi ona bir şey kilodan başka bir şey katmayacaktır. Önemli olan anne olabilmektir, annelik yapmak kolaydır, kurallar çerçevesinde, en iyisi olması için çabalamaktır.

 

 

Unuttuğumuz bir şey var ama çocukların büyüyüp, özgüvenli, kararlarının sonucunu bilip hareket eden. Sorumluluklarını bilen bireyler olabilmesi için onlara imkanlar sunmalıyız. Sizin çizdiğiniz yolda ilerlemek yerine, kendilerine çizebilecekleri bir yol olmalı. Annelik yapıp kendimizi tatmin etmektense çocuğumuzu tatmin edersek, kararlarını verebilen, güçlü bireyler yetiştiririz geleceğe.

 

  • Paylaş!

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle