Anne Olmada Babanın Etkisi | anne oldum
Ana Sayfa Annelere Öneri Anne Olmada Babanın Etkisi
Anne Olmada Babanın Etkisi

Anne Olmada Babanın Etkisi

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 19 Mayıs 2020
  • 128
  • 0 Yorum

Bebek sahibi olma kararından sonra çıkılan yol iki kişiliktir aslında. Her ne kadar bebek sahipliği ve bakımı anneye aitmiş gibi algılansa da, annelik her daim ayrı gösterilip kutsansa da bebeğin yaşamı içinde babanın da rolü büyüktür. Aslında pek dile getirilmese de kutsal babalık da vardır.

Babanın Anne ve Bebeğin Yaşamındaki Rolü

Bebek aile yaşamının içine girdikten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmaz, anne ve babanın hayatı artık tamamen değişir. Toplumda babaya biçilen rol aslında bellidir, evin geçimini sağlamak… Halbuki olması gereken de bu mudur? Anne bebeğini kucağına aldığı andan itibaren üzerine büyük bir yorgunluk çöker. Bebeğin beslenmesi, giyimi, alt değiştirmesi, uyutması sanki hep annenin sorumluluğundadır. Babanın evin maddi ihtiyaçlarını karşılaması yeterli görülür. Hal böyle olunca günün sonunda ise elinizde, ihtiyaçlarının karşılanması durumundan pek de memnun olmayan bir bebek, yorgun ve uykusuz bir anne, evin halinden ve eşinin ilgisizliğinden şikayetçi bir bebek kalır.

Mutlu Anne Mutlu Baba Mutlu Bebek Nasıl Olunur?

Ailedeki diğer bireylerin mutlu olmasının anahtarı annenin elindedir. Anne mutlu olduğunda, tüm bireyler onun sayesinde mutlu olabilir. Annenin mutlu olması için ise gereken şeyler küçük ve basit birkaç ayrıntıdan ibarettir. Annenin dinlenmesi, kendisine biraz vakit ayırması mutluluğu için yeterlidir. Aslında bu da tamamen babanın elindedir. Babanın yapması gereken zaten kendisine de ait olan sorumlulukların bir kısmını anne ile paylaşmaktır. Böylece anne de rahat bir nefes alacak her şey ev ahalisi için daha kolay hale gelecektir. Babanın bebek ile vakit geçirmesi, onun temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olması aynı zamanda bebek ile baba arasındaki bağı güçlendirecektir.

 

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle