1 sene önce
1 sene önce

Anne Olmada Babanın Etkisi

Bebek sahibi olma kararından sonra çıkılan yol iki kişiliktir aslında. Her ne kadar bebek sahipliği ve bakımı anneye aitmiş gibi algılansa da, annelik her daim ayrı gösterilip kutsansa da bebeğin yaşamı içinde babanın da rolü büyüktür. Aslında pek dile getirilmese de kutsal babalık da vardır.

Babanın Anne ve Bebeğin Yaşamındaki Rolü

Bebek aile yaşamının içine girdikten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmaz, anne ve babanın hayatı artık tamamen değişir. Toplumda babaya biçilen rol aslında bellidir, evin geçimini sağlamak… Halbuki olması gereken de bu mudur? Anne bebeğini kucağına aldığı andan itibaren üzerine büyük bir yorgunluk çöker. Bebeğin beslenmesi, giyimi, alt değiştirmesi, uyutması sanki hep annenin sorumluluğundadır. Babanın evin maddi ihtiyaçlarını karşılaması yeterli görülür. Hal böyle olunca günün sonunda ise elinizde, ihtiyaçlarının karşılanması durumundan pek de memnun olmayan bir bebek, yorgun ve uykusuz bir anne, evin halinden ve eşinin ilgisizliğinden şikayetçi bir bebek kalır.

Mutlu Anne Mutlu Baba Mutlu Bebek Nasıl Olunur?

Ailedeki diğer bireylerin mutlu olmasının anahtarı annenin elindedir. Anne mutlu olduğunda, tüm bireyler onun sayesinde mutlu olabilir. Annenin mutlu olması için ise gereken şeyler küçük ve basit birkaç ayrıntıdan ibarettir. Annenin dinlenmesi, kendisine biraz vakit ayırması mutluluğu için yeterlidir. Aslında bu da tamamen babanın elindedir. Babanın yapması gereken zaten kendisine de ait olan sorumlulukların bir kısmını anne ile paylaşmaktır. Böylece anne de rahat bir nefes alacak her şey ev ahalisi için daha kolay hale gelecektir. Babanın bebek ile vakit geçirmesi, onun temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olması aynı zamanda bebek ile baba arasındaki bağı güçlendirecektir.

 

Paylaşın

Views
  1.412

  Anne Adının Kökeni

  967

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  880

  Sinirli Bebek

  807

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  737

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  700

  Meme Ucu Yaraları

  619

  Mayıs Ayında Anne Olmak Duygusu Nasıldır?

  612

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com