2 sene önce
2 sene önce

Ailede Çalışan ANNE

AİLEDE ÇALIŞAN ANNE

Zaman ilerledikçe dünya genelinde, iş dünyasına atılan kadın oranları artmaktadır. Kendi ayakları üstünde durmak, finansal özgürlüğü kendi elinde olsun isteyen güçlü kadınlar çalışma hayatına girerler. Gün geçtikçe bu sayı artmaktadır. Bir de hem anne hem de iş hayatında olan anneler vardır. İşini ve evini bir denge içinde tutarak, kendilerine bir güvence oluştururken aynı zamanda da annelik ve evin hanımı rollerini de bir arada yürütürler. Yıllardır bu konu üzerinde tartışmalar yaşanmaktadır.

 

 

 

 

 

Bir grup; annenin çalışmasının çocuğun, güvensizlik içinde yetişeceğini, annelik görevlerinin eksik kalacağını ve aileyi olumsuz etkileyeceğini düşünürken, diğer grubun düşüncesi; çalışma hayatının tek bir etken olarak bu olumsuzlukları getirmeyeceğini, kişinin öz davranış ve tutumları sonucu bu olumsuzlukların oluşacağını ve çalışmayan bir annenin de davranış ve tutumlarının olumsuzluklar getireceğini düşünmektedir. Asıl mesele, annenin çalışması değil; onun ailesine-çocuğuna, ayırdığı vakit, davranışları ve hissettirdikleridir. Çocuğun, annesi ile geçirdiği sürenin değil; onun ile kurduğu iletişimin seviyesi, aralarında oluşturdukları bağ önemlidir.

 

 

 

 

 

Kadın, çalışma hayatı ile paralel olarak annelik görevlerini yürütmektedir. Çalışmayan bir anne gün içinde 7/24 çocuğu ile vakit geçirir mi? Çocuğunu sürekli erteleyen anneler ile çocukları arasında ciddi bir iletişim kopması yaşanır. Bunun sonucunda; aslında annesi çalışan çocuklar biçilmiş duygu ve davranışlar ortaya çıkar.

 

 

Bireyler, zamanın uzunluğundan çok geçirdiği vaktin kalitesini önemserler. Sağlıklı kurulmuş temeller oldukça, çalışan anne-çalışmayan anne ayrımı yoktur. Kendine biçtiği rolleri büyütüp, sorumlusunu etrafındakilermiş gibi davranan her birey geleceğe birer hata noktaları olarak kalırlar. Sorumluluklarımız her daim bireyseldir.

Sorumluklarını birbirinden ayrı tutan anneler çocuklarına da kendilerine de yeterler. Önemli olan, verdiğimiz değerler, kurduğumuz iletişimlerdir.

 

 

 

 

Paylaşın

Views
  1.697

  Anne Adının Kökeni

  1.366

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.172

  Sinirli Bebek

  1.123

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.080

  Meme Ucu Yaraları

  896

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  733

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

  709

  Mayıs Ayında Anne Olmak Duygusu Nasıldır?

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com