Ailede Çalışan ANNE | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk Ailede Çalışan ANNE
Ailede Çalışan ANNE

Ailede Çalışan ANNE

AİLEDE ÇALIŞAN ANNE

Zaman ilerledikçe dünya genelinde, iş dünyasına atılan kadın oranları artmaktadır. Kendi ayakları üstünde durmak, finansal özgürlüğü kendi elinde olsun isteyen güçlü kadınlar çalışma hayatına girerler. Gün geçtikçe bu sayı artmaktadır. Bir de hem anne hem de iş hayatında olan anneler vardır. İşini ve evini bir denge içinde tutarak, kendilerine bir güvence oluştururken aynı zamanda da annelik ve evin hanımı rollerini de bir arada yürütürler. Yıllardır bu konu üzerinde tartışmalar yaşanmaktadır.

 

 

 

 

 

Bir grup; annenin çalışmasının çocuğun, güvensizlik içinde yetişeceğini, annelik görevlerinin eksik kalacağını ve aileyi olumsuz etkileyeceğini düşünürken, diğer grubun düşüncesi; çalışma hayatının tek bir etken olarak bu olumsuzlukları getirmeyeceğini, kişinin öz davranış ve tutumları sonucu bu olumsuzlukların oluşacağını ve çalışmayan bir annenin de davranış ve tutumlarının olumsuzluklar getireceğini düşünmektedir. Asıl mesele, annenin çalışması değil; onun ailesine-çocuğuna, ayırdığı vakit, davranışları ve hissettirdikleridir. Çocuğun, annesi ile geçirdiği sürenin değil; onun ile kurduğu iletişimin seviyesi, aralarında oluşturdukları bağ önemlidir.

 

 

 

 

 

Kadın, çalışma hayatı ile paralel olarak annelik görevlerini yürütmektedir. Çalışmayan bir anne gün içinde 7/24 çocuğu ile vakit geçirir mi? Çocuğunu sürekli erteleyen anneler ile çocukları arasında ciddi bir iletişim kopması yaşanır. Bunun sonucunda; aslında annesi çalışan çocuklar biçilmiş duygu ve davranışlar ortaya çıkar.

 

 

Bireyler, zamanın uzunluğundan çok geçirdiği vaktin kalitesini önemserler. Sağlıklı kurulmuş temeller oldukça, çalışan anne-çalışmayan anne ayrımı yoktur. Kendine biçtiği rolleri büyütüp, sorumlusunu etrafındakilermiş gibi davranan her birey geleceğe birer hata noktaları olarak kalırlar. Sorumluluklarımız her daim bireyseldir.

Sorumluklarını birbirinden ayrı tutan anneler çocuklarına da kendilerine de yeterler. Önemli olan, verdiğimiz değerler, kurduğumuz iletişimlerdir.

 

 

 

 

  • Paylaş!

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle