1 sene önce
1 sene önce

Ailede Annenin Yeri

Aile, toplumun en küçük birimi, hayatın ilk basamağıdır. Aile piramidinin temelini anne ve baba oluşturur. Peki aile de annenin esas yeri nedir?

 

 

 

 

 

Anne bir bireyin ilk öğretmenidir; toplumsal değerleri, kültürünü, ilk kelimelerini öğreten, hayata sizi hazırlayan ilk insandır. Bir insan doğduğu andan itibaren öğrenmeye, tanımaya başlar. Sizi gerçeklerin acı-tatlı her yönüyle tanıştırıp, bunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi gösteren ilk kişi annedir.

 

 

Bir kadın toplumda her zaman farklı statülerde bulunur. Araştırma yaptığınız tüm anne sitelerinde karşınıza her zaman farklı bir yanı çıkar, fakat oralardan öğrenemezsiniz anneliği. Kadın, evlat, abla, teyze, öğretmen, savaşta ki cephelerin gizli kahramanı, evinin hanımı, işinin en iyilerinden, bir eş ve gün gelir anne olur. Kadın aileyi bir arada tutan, dengeyi sağlayıp, toparlayandır.

 

 

 

 

Anne, sadece evladına annelik yapmaz, yeri geldiğinde eşinin bile annesi olur, şefkatini, merhametini verir, darda olduğunda eşine yardım elini verir. Bu yüzden erkekler, anneleri gibi bir eş isterler, gün geldiğinde çocuklarından önce kendisine o duyguları yaşatsın isterler. Çocuklarını, annesinin onu yetiştirdiği gibi yetiştirilsin isterler. Çünkü; annenin ailede ki yeri en önemli şeydir. Anne sitesi, sana onun bir çok yanını sıralar. Sevgisi ile büyütür seni, sorgusuz sualsiz sever ve sana sevgiyi, güven duygusunu o öğretir. Aslında anne ailenin temel taşıdır, onu çıkarırsan temelden tüm piramit yıkılır. Anne, ilk öğretenin, ilk kavga ettiğin; ağladığında bir omuz, güldüğün de eşlik eden dost. Annenin yerini başka hiçbir şey dolduramaz. Bu denklemden o çıktığı zaman, gökyüzünden güneşi çıkarmaya benzer. Anne, ailenin ışığı, sıcaklığıdır. Bir fidan nasıl güneş olmadan büyüyemez, büyüse bile o fidan da eksik bir şeyler vardır, bir yanı her daim kırılgan kalır. Anne, ailenin güneşidir.

Paylaşın

Views
  1.647

  Anne Adının Kökeni

  1.296

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.137

  Sinirli Bebek

  1.040

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.022

  Meme Ucu Yaraları

  873

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  706

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

  694

  Mayıs Ayında Anne Olmak Duygusu Nasıldır?

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com