Ailede Annenin Yeri | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk Ailede Annenin Yeri
Ailede Annenin Yeri

Ailede Annenin Yeri

Aile, toplumun en küçük birimi, hayatın ilk basamağıdır. Aile piramidinin temelini anne ve baba oluşturur. Peki aile de annenin esas yeri nedir?

 

 

 

 

 

Anne bir bireyin ilk öğretmenidir; toplumsal değerleri, kültürünü, ilk kelimelerini öğreten, hayata sizi hazırlayan ilk insandır. Bir insan doğduğu andan itibaren öğrenmeye, tanımaya başlar. Sizi gerçeklerin acı-tatlı her yönüyle tanıştırıp, bunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi gösteren ilk kişi annedir.

 

 

Bir kadın toplumda her zaman farklı statülerde bulunur. Araştırma yaptığınız tüm anne sitelerinde karşınıza her zaman farklı bir yanı çıkar, fakat oralardan öğrenemezsiniz anneliği. Kadın, evlat, abla, teyze, öğretmen, savaşta ki cephelerin gizli kahramanı, evinin hanımı, işinin en iyilerinden, bir eş ve gün gelir anne olur. Kadın aileyi bir arada tutan, dengeyi sağlayıp, toparlayandır.

 

 

 

 

Anne, sadece evladına annelik yapmaz, yeri geldiğinde eşinin bile annesi olur, şefkatini, merhametini verir, darda olduğunda eşine yardım elini verir. Bu yüzden erkekler, anneleri gibi bir eş isterler, gün geldiğinde çocuklarından önce kendisine o duyguları yaşatsın isterler. Çocuklarını, annesinin onu yetiştirdiği gibi yetiştirilsin isterler. Çünkü; annenin ailede ki yeri en önemli şeydir. Anne sitesi, sana onun bir çok yanını sıralar. Sevgisi ile büyütür seni, sorgusuz sualsiz sever ve sana sevgiyi, güven duygusunu o öğretir. Aslında anne ailenin temel taşıdır, onu çıkarırsan temelden tüm piramit yıkılır. Anne, ilk öğretenin, ilk kavga ettiğin; ağladığında bir omuz, güldüğün de eşlik eden dost. Annenin yerini başka hiçbir şey dolduramaz. Bu denklemden o çıktığı zaman, gökyüzünden güneşi çıkarmaya benzer. Anne, ailenin ışığı, sıcaklığıdır. Bir fidan nasıl güneş olmadan büyüyemez, büyüse bile o fidan da eksik bir şeyler vardır, bir yanı her daim kırılgan kalır. Anne, ailenin güneşidir.

  • Paylaş!

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Bebeğinizin İlk Sebze Çorbası

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle