2 sene önce
2 sene önce

8 Aylık Bebeklerde Beslenme Bilgileri ve Yeni Gıda Tavsiyeleri

8 Aylık Bebeklerde Beslenme Bilgileri ve Yeni Gıda Tavsiyeleri

1 aylık, 2 aylık, 5 aylık oldu derken bebeğiniz artık 8 aylık oldu. 8 aylık bebeğinizin nasıl bir şekilde beslenebileceğine dair olan merakınızı bu içeriğimizde gidereceğiz. 8 aylık bebeğinizin beslenme durumuyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşarak, herhangi bir yanlış yapmamanızı sağlayacağız.

 

 

 

 

8 aylık olan bir bebeğin büyüdüğünü anlamak yaptığı her hareketle belli olur. 8 aylık bebekler, artık yemeklerini kendi yeme doğrultusunda becerilerini geliştirmeye başlarlar.  Bu ay içerisinde, bebeğinizin gelişiminde önemli durumlar ortaya çıkacaktır. Bebeğiniz, 8. Ayın gelmesiyle beraber ek gıdalara olan ilgisini arttıracaktır.

 

 

 

 

BEBEĞİNİZE İZİN VERİN

 1. ay içerisinde ek gıdaları tüketirken, bebeğinizin artık bu gıdaları kendi kendine yemesine izin vermeniz, gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Bebeğiniz, kendi kendine bu gıdaları yiyerek becerisini geliştirecek ve geleceğe dair önemli bir aşamayı kaydedecektir.

Ek gıdalara ilgisi artan bebeğinizin, tüketeceği besinleri koklamasına, ağızlarına götürmelerine izin vermeli ve onlara bu gıdaları tanımalarına fırsat vermelisiniz.

 

8 AYLIK BİR BEBEK NE KADAR BESİN TÜKETMELİ?

8 aylık olmuş bebeklerin en önemli besin kaynağı yine anne sütüdür fakat anne sütüyle beslenmesi mümkün değilse formül mamaya başvurmanız önemli bir detaydır. Bu besin kaynaklarının yanında 1-3 öğün olacak şekilde ek besinlerden yararlanmasında fayda vardır.

6 ve 7. Aylar içerisinde de görüldüğü gibi anne sütü her zaman ana besin öğünü, ek gıdalar ise ara öğün olarak verilmelidir.

8 aylık olmuş bir bebeğin uzmanlar tarafından 3-3.5 saatte bir olarak beslenmesi normal olarak gösterilmektedir.

 

 

8 AYLIK BEBEKLER İÇİN GIDA TAVSİYELERİ

8 aylık bebeklerin beslenmesi, her anne tarafından doğru bir şekilde yapılmak istenen faaliyettir. Biz de sizlere 8 aylık bebeğinizin nasıl beslenmesi gerektiğine dair bilgileri, yiyebileceği gıdaları sizlerle paylaşacağız.

PEYNİRLER

8 aylık bebek beslenmesinde peynirlerin yeri ayrıdır. Peynir tüketmeye başlayan bebeğin kemik gelişimi ve dişlerinin yapısında güç oranında artma görülür. Kalsiyum ve proteini içerisinde barındıran peynirler, bebeğiniz için müthiş bir besin kaynağıdır.

Daha iyi ve sağlıklı olması açısından bebeğinize özel ev yapımı peynirler yapabilirsiniz.

ÇORBA ÇEŞİTLERİ

8 aylık olmuş bebeğiniz artık farklı farklı çorba tatlarına bakabilir. Ev yapımı çorbalarla kesinlikle beslenmeli ve yapacağınız bu çorbalara katiyen tuz katmamanızı önermekteyiz. Tarhana çorbası sayesinde bebeğinizin gelişimi hız kazanabilir.

Paylaşın

Views
  2.224

  Anne Adının Kökeni

  1.638

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.437

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.409

  Meme Ucu Yaraları

  1.060

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  882

  Gebelikte Beslenme

  847

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz