8 Aylık Bebeklerde Beslenme Bilgileri ve Yeni Gıda Tavsiyeleri | anne oldum
Ana Sayfa Anne Çocuk 8 Aylık Bebeklerde Beslenme Bilgileri ve Yeni Gıda Tavsiyeleri
8 Aylık Bebeklerde Beslenme Bilgileri ve Yeni Gıda Tavsiyeleri

8 Aylık Bebeklerde Beslenme Bilgileri ve Yeni Gıda Tavsiyeleri

8 Aylık Bebeklerde Beslenme Bilgileri ve Yeni Gıda Tavsiyeleri

1 aylık, 2 aylık, 5 aylık oldu derken bebeğiniz artık 8 aylık oldu. 8 aylık bebeğinizin nasıl bir şekilde beslenebileceğine dair olan merakınızı bu içeriğimizde gidereceğiz. 8 aylık bebeğinizin beslenme durumuyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşarak, herhangi bir yanlış yapmamanızı sağlayacağız.

 

 

 

 

8 aylık olan bir bebeğin büyüdüğünü anlamak yaptığı her hareketle belli olur. 8 aylık bebekler, artık yemeklerini kendi yeme doğrultusunda becerilerini geliştirmeye başlarlar.  Bu ay içerisinde, bebeğinizin gelişiminde önemli durumlar ortaya çıkacaktır. Bebeğiniz, 8. Ayın gelmesiyle beraber ek gıdalara olan ilgisini arttıracaktır.

 

 

 

 

BEBEĞİNİZE İZİN VERİN

  1. ay içerisinde ek gıdaları tüketirken, bebeğinizin artık bu gıdaları kendi kendine yemesine izin vermeniz, gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Bebeğiniz, kendi kendine bu gıdaları yiyerek becerisini geliştirecek ve geleceğe dair önemli bir aşamayı kaydedecektir.

Ek gıdalara ilgisi artan bebeğinizin, tüketeceği besinleri koklamasına, ağızlarına götürmelerine izin vermeli ve onlara bu gıdaları tanımalarına fırsat vermelisiniz.

 

8 AYLIK BİR BEBEK NE KADAR BESİN TÜKETMELİ?

8 aylık olmuş bebeklerin en önemli besin kaynağı yine anne sütüdür fakat anne sütüyle beslenmesi mümkün değilse formül mamaya başvurmanız önemli bir detaydır. Bu besin kaynaklarının yanında 1-3 öğün olacak şekilde ek besinlerden yararlanmasında fayda vardır.

6 ve 7. Aylar içerisinde de görüldüğü gibi anne sütü her zaman ana besin öğünü, ek gıdalar ise ara öğün olarak verilmelidir.

8 aylık olmuş bir bebeğin uzmanlar tarafından 3-3.5 saatte bir olarak beslenmesi normal olarak gösterilmektedir.

 

 

8 AYLIK BEBEKLER İÇİN GIDA TAVSİYELERİ

8 aylık bebeklerin beslenmesi, her anne tarafından doğru bir şekilde yapılmak istenen faaliyettir. Biz de sizlere 8 aylık bebeğinizin nasıl beslenmesi gerektiğine dair bilgileri, yiyebileceği gıdaları sizlerle paylaşacağız.

PEYNİRLER

8 aylık bebek beslenmesinde peynirlerin yeri ayrıdır. Peynir tüketmeye başlayan bebeğin kemik gelişimi ve dişlerinin yapısında güç oranında artma görülür. Kalsiyum ve proteini içerisinde barındıran peynirler, bebeğiniz için müthiş bir besin kaynağıdır.

Daha iyi ve sağlıklı olması açısından bebeğinize özel ev yapımı peynirler yapabilirsiniz.

ÇORBA ÇEŞİTLERİ

8 aylık olmuş bebeğiniz artık farklı farklı çorba tatlarına bakabilir. Ev yapımı çorbalarla kesinlikle beslenmeli ve yapacağınız bu çorbalara katiyen tuz katmamanızı önermekteyiz. Tarhana çorbası sayesinde bebeğinizin gelişimi hız kazanabilir.

  • Paylaş!

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Ek Gıdaya Geçiş

Ek Gıdaya Geçiş

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle