2 sene önce
2 sene önce

7 Aylık Bebeklerde Beslenme Bilgileri Ve Yiyebileceği Gıdalar

7 Aylık Bebeklerde Beslenme Bilgileri Ve Yiyebileceği Gıdalar

Onca zaman geçti ve bebeğiniz artık 7 aylık oldu. Gelişimini her geçen gün izleyerek şahit oluyorsunuz ve 7 aylık olduğu içinde herhangi bir hata yapmadan özellikle beslenme anlamında doğru yolda ilerleyip sağlığını korumayı hedefliyorsunuz. 7 aylık bebeklerin beslenmesi, gerçekten çok önemli bir bilgi ihtiyacını da beraberinde getiriyor.

 

 

7 Aylık Bebekte Emzirme Hangi Sıklıkta Olmalı?

7 aylık bebek beslenmesi, önem arz etmektedir. Bebeğinizin 7. Ayında da ana öğün beslenmede yine anne sütüdür ve bazı ek gıdalar sağlanmaya devam edilmelidir. 7 aylık bebek beslenmesi, dikkat gerektirir çünkü bebeğinizin size bağlanmasına ait duyguları daha fazladır ve sizden gerçek anlamda ilgi beklemektedir. Ne kadar küçük olsa da artık bazı şeylerin farkına varabilir. 7 aylık bebek, annesine ihtiyaç duyar ve çok sıklıkla emmek isteyip karnını doyurmayı amaçlar.

SAKİNLEŞMEYİ ÖĞRENMESİNE İZİN VERİN

Bebeğiniz 6. ayı atlatmasının ardından artık beyin gelişiminde önemli anlar gelmiştir. Bebeğiniz, kendi kendine nasıl sakinleşmesi gerektiğini öğrenme becerisini anlar. Bu zaman diliminde bebeğiniz, her sakinleşmek istediği anda sizin tarafınızdan emzirilmek ister ama bunu yapmamalısınız aksi takdirde sakinleşmeyi öğrenme konusundaki becerisi eksik kalabilir.

 

 

 

 

KALORİ MİKTARI BEBEK İÇİN ÖNEMLİ

 1. ayda olduğu gibi bebekler, 7. Ayında da ana öğün olarak anne sütünü tüketeli ve günlük 2-3 ara öğün olarak ek gıdayla beslenmelidir. Bu ara öğün miktarına gerçekten iyi bir şekilde dikkat edilmelidir çünkü bebeğinizin midesine girecek her kalori, sağlığı açısından önem arz etmektedir.

HANGİ YİYECEKLER EK GIDA OLARAK VERİLEBİLİR?

 1. ayında olduğu gibi 7. Ayında da aynı besinleri tüketebilir fakat bunlara ek olarak sizlere 2 adet farklı gıdadan bahsedeceğiz.

Yumurta

 1. ayı içerisinde bebeğinize, ilk haftasında 1/8 olacak bir şekilde yumurta sarısı yedirebilirsiniz. İkinci haftasında ise 1/4’e bu oranı yükseltebilirsiniz. Adım adım oran arttırılabilir ve biraz zamanın ardından tam sarısını bebeğinize yedirebilirsiniz. Yumurta sarısının tam bir şekilde haşlanmasından emin olun aksi takdirde biraz çiğ olan bu besin, sağlık problemleri yaratabilir.

Yumurtanın en büyük özelliği proteini bol bir şekilde içermesidir. Anne sütünün ardından ikinci sırada yer almaktadır.

Sebze Çorbaları

6. Aylar içerisinde bebeğinize vermeyi denediğiniz, alerjiye sebep olmayacak oranının düşük olduğunu bildiğiniz, bütün mevsim sebzelerinden yapılabilen çorbaları bebeğinize yedirebilirsiniz. Sebze çorbaları, vitamin bakımından bebeğinize çok destek olacaktır.

 

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

 • Talha Software

  15 Haziran 2020 - 21:14

  Bilgilendirici güzel bir makale olmuş ayda olduğu gibi bebekler, 7. Ayında da ana öğün olarak anne sütünü tüketeli ve günlük 2-3 ara öğün olarak ek gıdayla beslenmelidir. Bu ara öğün miktarına gerçekten iyi bir şekilde dikkat edilmelidir çünkü bebeğinizin midesine girecek her kalori, sağlığı açısından önem arz etmektedir. çok doğru

Views
  2.224

  Anne Adının Kökeni

  1.638

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.437

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.409

  Meme Ucu Yaraları

  1.060

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  882

  Gebelikte Beslenme

  847

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz