6 Aylık Bebek Oyunları | anne oldum
Ana Sayfa BEBEK ÇOCUK 6 Aylık Bebek Oyunları
6 Aylık Bebek Oyunları

6 Aylık Bebek Oyunları

  • Yazar: Anneoldum Tarih: 7 Ağustos 2020
  • 83
  • 0 Yorum

Bebeğiniz 6 aylık oldu ama ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sizde her gün konuşmaktan benim gibi yavrunuza şaklabanlık yapmaktan sıkılmış olabilirsiniz. İşte size güzel bir aktivite öneriyorum.

Bebeğiniz ayaklarını hareket ettirmekten, tekmeler atmaktan oldukça hoşlanır. Bunun için bebeğinizin ayaklarına takacağınız bir çıngırak, bebeğiniz için oldukça hoş ve eğlenceli olacaktır.

Bebekler yattıkları yerde tekmeler atmayı, bacaklarıyla bir şeylere vurmayı hatta vururken ses çıkartmayı oldukça severler. Bu bebeğinizin aynı zaman da kaslarının geliştirirken eğlenmesini de sağlar. Daha eğlenceli olması için ayak bileklerine deminde dediğim gibi çıngırak bağlayabilir, yada 3Dli çoraplardan giydirebilirsiniz.

Bebekler emeklemeye öncelikle vücut hareketleriyle başlarlar. Bu yüzden gün içerisinde sık sık yüz üstü yatırmaya özen gösterin. Bebekler gün içerisinde en az 20 dakika yüz üstü kalabilmeliler ki daha da güçlenebilsin. Bebeğinizi yüz üstü yere yatırdığınız da sizde onunla beraber yüz üstü yere yatın ki sizden örnek alabilsin.

Bebeğinizin birazcık uzağına çıngıraklı top yada egzersiz topu koyun ki bebeğiniz yüz üstü yatarken bir yandan da ona ulaşmaya çalışsın. İnanılmaz faydasını göreceksiniz. İlay çıngıraklı topuna erişme uğruna büyük bir yol kat edip hafifi hafif emeklemeye bile başladı.

 

 

Yazan Filozof Anne

 

 

 

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Bebek Emzirme Süresi

Bebek Emzirme Süresi

Bebekler Ne Zaman Görür?

Bebekler Ne Zaman Görür?

Yorumlar

Yorum Göndermek İster misiniz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle