2 sene önce
2 sene önce

6 Aylık Bebek Oyunları

Bebeğiniz 6 aylık oldu ama ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sizde her gün konuşmaktan benim gibi yavrunuza şaklabanlık yapmaktan sıkılmış olabilirsiniz. İşte size güzel bir aktivite öneriyorum.

Bebeğiniz ayaklarını hareket ettirmekten, tekmeler atmaktan oldukça hoşlanır. Bunun için bebeğinizin ayaklarına takacağınız bir çıngırak, bebeğiniz için oldukça hoş ve eğlenceli olacaktır.

Bebekler yattıkları yerde tekmeler atmayı, bacaklarıyla bir şeylere vurmayı hatta vururken ses çıkartmayı oldukça severler. Bu bebeğinizin aynı zaman da kaslarının geliştirirken eğlenmesini de sağlar. Daha eğlenceli olması için ayak bileklerine deminde dediğim gibi çıngırak bağlayabilir, yada 3Dli çoraplardan giydirebilirsiniz.

Bebekler emeklemeye öncelikle vücut hareketleriyle başlarlar. Bu yüzden gün içerisinde sık sık yüz üstü yatırmaya özen gösterin. Bebekler gün içerisinde en az 20 dakika yüz üstü kalabilmeliler ki daha da güçlenebilsin. Bebeğinizi yüz üstü yere yatırdığınız da sizde onunla beraber yüz üstü yere yatın ki sizden örnek alabilsin.

Bebeğinizin birazcık uzağına çıngıraklı top yada egzersiz topu koyun ki bebeğiniz yüz üstü yatarken bir yandan da ona ulaşmaya çalışsın. İnanılmaz faydasını göreceksiniz. İlay çıngıraklı topuna erişme uğruna büyük bir yol kat edip hafifi hafif emeklemeye bile başladı.

 

 

Yazan Filozof Anne

 

 

 

Paylaşın
Benzer Yazılar

Views
  2.224

  Anne Adının Kökeni

  1.638

  ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  1.437

  Sinirli Bebek

  1.429

  Eylül Ayında Anne Olmak ve Tavsiyeler

  1.409

  Meme Ucu Yaraları

  1.060

  Sütümü nasıl Sağabilirim?

  882

  Gebelikte Beslenme

  847

  UYARILAR VE YASAL BİLGİLENDİRME

Hamileliğe Hazırlık
Hamilelik
Anne
Bebek
Çocuk
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz